Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi


Türkiye-AB İlişkilerinin 50. Yılında Çocuk Haklarında Neredeyiz?

Akdeniz Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma Uygulama Merkezi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2014 Avrupa Günü Ortak Programı

“Türkiye-AB İlişkilerinin 50. Yılında Çocuk Haklarında Neredeyiz?”

Akdeniz Üniversitesi 17. Uluslararası Gençlik Şenliği’nin bu yılki teması “Çiçek ve Çocuk” olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi olarak düzenleyeceğimiz ortak programda “Türkiye-AB İlişkilerinin 50. Yılında Çocuk Haklarında Neredeyiz?” konusu ele alınacaktır.

Çocuk ihmal ve istismarının önemli bir sorun haline geldiğini yazılı ve görsel medyadan sıklıkla takip ettiğimiz bu günlerde; çocuklarımızın sağlıklarını ve gelişimlerini bozacak her türlü eylem ve eylemsizlikten uzak eşit, özgür, onurlu bir birey olarak iyi ve mutlu bir yaşam sürmesi konusundaki farkındalığı arttırmak programımızın temel çıkış noktasıdır.

Türkiye- Avrupa Birliği ilişkilerinin 50. yılına ulaştığı günümüzde, çocuk hakları konusu sağlık, hukuk, sosyal hizmet ve eğitim boyutlarından incelenecek ve Avrupa Ülkeleri ile Türkiye’deki duruma ilişkin karşılaştırmalı bir analiz sunulacaktır.

Bu bağlamda; alanda çalışan profesyoneller, aileler, okul yönetimleri, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarıyla beraber, konuyla ilgili duyarlılığa sahip tüm vatandaşlar programımıza davetlidir.

Program, Ankara, İstanbul ve Antalya’dan katılacak araştırmacılar ve uygulamadan gelen uzmanlarla gerçekleştirilecekir.

Katılımcılar programın ardından Master Çocuk Dans Grubu’nun sergileyeceği performansı izleyebilirler.

 

Yer :İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi B Blok Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu Konferans Salonu / Akdeniz Üniversitesi Kampusu

Tarih: 14 Mayıs 2014 Çarşamba

Saat: 14.00

Tel: 310 64 15

E-mail : meralaksu@gmail.com

Program

Afiş

El İlanı


Son Güncelleme : 1 Mart Çarşamba 2017
178