Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi


“Sivil Toplumla El Ele” Projesi Komşu Ziyaretinde

“Sivil Toplumla El Ele” Projesi Komşu Ziyaretinde

AKVAM Proje Öğrencileri Teknokenti Ziyaret Ediyor

21.12.2015

 

Öğretim Yılı başında start alan “Gönlündeki Gelecek için Gönüllü Ol” Projesi ilk kurum ziyaretini yarın gerçekleştiriyor. 20 Kasım 2015 tarihinde Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Konferans Salonunda sivil toplum gönüllüsü gençlerle yapılan ilk buluşmada kabul edilen çeşitli etkinlikler başlıyor. Teknokent Müdür Yardımcısı ve Girişimcilik ve İşgeliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKGİM) Müdürü Öğr. Gör. Kenan Yüce’nin davetlisi olarak 22 Aralık’ta Teknokent alanında buluşacak öğrenciler, yöneticilerle öğlen yemeği yiyecek. Buluşma, tüm öğretim yılı boyunca sürmesi planlanan “Gençler Sivil Toplumla El Ele Projesi” çerçevesinde planlanan kurum ziyaretlerinin ilkini oluşturuyor. AKVAM Müdürü Prof. Dr. Erol Esen’in “Komşu Ziyareti” dediği buluşmada, Teknokent yöneticilerinden çalışmaları ile ilgili bilgi alacaklarını söyledi. Aralarında Erasmus öğrencileri de olmak üzere toplam 15 öğrencinin katılacağı yemeğin arkasından Teknokent çatısı altında faaliyet gösteren bazı şirketler de ziyaret edilerek kuruluş ve çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi alınacak.

 

Girişimci bir bakış ile hızlı ve etkili karar yöntemlerinin sivil toplum için de önemli olduğunu vurgulayan AKVAM Müdürü Prof. Dr. Erol Esen, üniversite kampüsü içinde bulunan Teknokent ziyaretini aktif, etkin ve verimli olmak isteyen gençler için önemli bir fırsat olduğunu dile getirdi. Şirketlerin de sivil toplum kuruluşları gibi kurulan, hedeflerine yönelik faaliyetler yürüten ve topluma katkı veren kuruluşlar olduğunu hatırlatan Prof. Esen, gençlere bu fırsatı verdiği için AKGİM Müdürü ve Teknokent yetklisi Öğr. Gör. Kenan Yüce’ye teşekkür ettiğini söyledi.

 

AKVAM’ın gençlerle planladığı sivil toplum çalışmaları bununla sınırlı değil. İlk günden itibaren projeye katılan öğrencileri 29 Aralık tarihinde yeni bir etkinlik bekliyor. Antalya Valiliği AB ve Dışilişkiler Bürosu (CEUPA) ile işbirliği içinde düzenlenen bir günlük proje döngüsü eğitimi, AKVAM’ın “Gençler Sivil Toplumla El Ele” Projesinin bir başka aşamasını oluşturuyor. Tam gün planlanan eğitime Antalyalı sivil toplum örgütlerinde çalışan yönetici ve proje uzmanları da katılıyor. Sivil Toplum Gönüllüleri yanısıra, proje yazımına ilgi duyan gençlere de programı açtıklarını söyleyen AKVAM Müdürü Prof. Dr. Erol Esen, bunun için zaman ayırmak isteyen öğrencileri 29 Aralık’ta İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin Konferans Salonunda yapılacak proje eğitimine davet etti.

 

01 - AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL


Son Güncelleme : 2 Mart Perşembe 2017
178