Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi


Qi Gong Kişisel Gelişim ve Dönüşüm Semineri

Qİ GONG – Çigong

Kişisel Gelişim ve Dönüşüm Semineri

Akdeniz Üniversitesi AB Merkezi, Qi Gong yöntemi ile sizi modern yaşamın stresinden korunmaya ve sağlıklı yaşamın yeniden keşfedilen sırlarını öğrenmeye çağırıyor

AKVAM, Çin’de binlerce yıldır uygulanan sağlık ve kişisel gelişim hazinesi olan Çigong yöntemini tanıtmak amacıyla iki günlük bir seminer programı hazırladı. Oldenburg Üniversitesi ve Masaj ve Doğal Terapiler Derneği ortaklığında gerçekleştirilecek program iki gün sürecek.

Qigong, kökeni Doğu Asya toplumlarına dayanan bedenle yapılan yumuşak, akıcı, estetik ve aynı zamanda kuvvet dolu hareketlerdir. Çin tıbbının beş ana dalından birini oluşturur.

Amaç, uygulayan kişinin yaşam süresince sağlıklı kalması, varsa rahatsızlıklarını doğal yollarla iyileştirmesi, devamlı bir canlılık ve kişisel gelişim içerisinde olmasıdır.

Her yaş için uygun olan Çigong egzersizleri, stres ve düzensiz yaşamdan kaynaklanan modern hastalıkları kendi gücünüzle tedavi etmek amacıyla uygulanır.

Önümüzdeki yıl kuruluşunun 10. yılını kutlamaya hazırlanan AKVAM, Avrupa’da (yeniden) keşfedilen ve hastalıkların iyileştirilmesinde kamu kaynaklarıyla ulaşılabilen bir yöntem olan Qigong’u sizlerle buluşturuyor.

Seminer, uzun yıllardır Almanya’nın Oldenburg Üniversitesi’nde ders veren ve alan diline Türkçe’de son derece hakim olan Dr. Ertuğrul ŞAMİLOĞLU tarafından verilecektir.

Yer : Akdeniz Üniversitesi Avrupa Akdeniz Gençlik Eğitim ve Dinlenme Tesisi Kumluca/Antalya

Tarih: 9-11 Kasım 2012

Qi Gong Nedir?

Program ve Davet

Oldenburg-Uni Qigong-Vorstellung


Son Güncelleme : 1 Mart Çarşamba 2017
178