Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi


III. Türk-Alman Bilimsel İşbirliği Forumu

Akdeniz Üniversitesi Türk-Alman Bilim İnsanlarını Antalya’da buluşturuyor

Akdeniz Üniversitesi Türk-Alman Bilim İnsanlarını Antalya’da buluşturuyor

AB Araştırma ve Uygulama Merkezi bu Yıl Üçüncü kez Bilimsel İşbirliği Forumu Düzenliyor

Antalya/Berlin, 27. Ekim 2014

Akdeniz Üniversitesi AB Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM) ve Berlin Alice Salomon Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 6-8 Kasım 2014 tarihleri arasında ortak bir program gerçekleştiriyorlar. 2014 Türk-Alman Bilim, Araştırma ve Inovasyon Yılı etkinliği olarak da bilinen toplantı, üçüncüsü düzenlenen “Türk-Alman Bilimsel İşbirliği Forumu”. Bu yılki Forumun özel konusu “Toplum, Sağlık ve Eğitimde Çeşitlilik”.

Yaklaşık 50 uzman konuşmacının katılacağı Toplantı, Türkiye ve Almanya’dan bilim ve araştırma alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluş temsilcileri ve uygulayıcılarını bir araya getiriyor. AKVAM Müdürü ve organizasyon komitesi eş başkanı Prof. Dr. Erol Esen, Üçüncü Türk-Alman Bilimsel İşbirliği Forumu’nun hedefini her iki ülkede uygulanan bilim ve araştırma stratejilerini değerlendirmek, ortak araştırmalar için çerçeve koşullardaki son durum ve ikili ortaklıklar için destekleme programlarını tanıtmak olarak açıkladı. Toplam üç gün sürecek bu yılki Forum’da her iki ülke arasında ilan edilen Bilim Yılı vesilesiyle Türk ve Alman araştırmacıların önerdiği yeni proje fikirleri de yer alıyor. “Proje Ortaklık Borsası” adı altında ve posterler şeklinde tanıtılacak proje önerileri, Türkiye ve Almanya’dan araştırmacıların diğer ülkeden ortak bir ekiple birlikte yürütmek istediği çalışmalardan oluşuyor.

Yayın

AKVAM Müdürü Prof. Dr. Erol Esen ve Forum ortağı Alice Salomon Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Theda Borde, Forum’da sunulan bildirilerin yayınlanacağını duyurdu. Ayrıca Forum konuları açısından ilginç olabilecek diğer makale önerileri de kabul edilecek.

Forum’un yapılacağı adres:

Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu Konferans Salonu

Akdeniz Üniversitesi Kampüsü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, B Blok, Kampus – Antalya

Forum dili Türkçe ve Almanca olacak. Programa katılım ücretsiz. Program ve verilmek istenen katkılar için organizasyon komitesi ile bağlantıya geçilebilir: infoakvam@akdeniz.edu.tr; 0090-242-310 (66 05) veya (15 47). Forum Programının ayrıntıları ve diğer bilgilere AKVAM web sitesinden ulaşılabilir: http://akvam.akdeniz.edu.tr

Davet

Program

Afiş

Organizasyon Komitesi

Önceki Forum Programları ve Sonuçları

İletişim


Son Güncelleme : 1 Mart Çarşamba 2017
178