Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi


AKVAM’ın düzenlediği Ebru Sergisi 30 Eylül’de etkinliklerle açılıyor

Avrupa’da “su üzerinde resim yapmak” olarak bilinen Ebru Türk sanatı, yakında Salzburg’taki hayranlarını büyülemeyi bekliyor. AB Araştırma ve Uygulama Merkezi – AKVAM’ın Avusturyalı ortağı Salzburger Bildungswerk ile 1-14 Ekim 2010 tarihlerinde düzenlediği Ebru sergisi, 30 Eylül’de etkinlikler eşliğinde açılacak. Bashimi Art House tarafından organize edilen sergide, Akdeniz Üniversitesi öğretim elemanları Yrd. Doç. Dr. Şemsettin Dağlı, Öğr. Gör. Nurhan Karataş, Öğr. Gör. Mine Aydoğan ve Evren Kakan’ın eserleri sergilenecek.

30 Eylül’de yapılacak sergi açılış etkinlikleri çerçevesinde AKVAM Müdürü Doç. Dr. Erol Esen tarafından sunulacak “Türkiye’de Bugün: Ülke, İnsanlar ve Yaşam Dünyaları” üzerine sunulacak konferansla Türkiye’deki son gelişmeler değerlendirilecek. Açılış kokteylinin ardından, Salzburglu ziyaretçilere ebru yapma fırsatı da verilecek. Yrd. Doç. Dr. Şemsettin Dağlı tarafından verilecek ebru atölye çalışmasında, ziyaretçiler kendi istedikleri resimleri “su üzerine” yapacaklar.

2011 yılından itibaren uluslararası faaliyetlere ağırlık vermeyi hedefleyen AKVAM, Üniversite elemanlarının sanat, kültür ve bilimsel çalışmalarının çeşitli AB ülkelerinde tanıtıcı faaliyetler planlıyor. Akdeniz Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı ile birlikte bu konuda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteğini almayı bekleyen AKVAM Müdürü Doç. Dr. Erol Esen, gelecek yıldan itibaren bu çalışmalara daha yoğun eğileceklerini söyledi.
Bilgi için/Information:

Davet/Invitation/Einladung

Basın Duyurusu/Press Release/Pressemitteilung

Sergi Açılış Fotoğrafları

Sergimiz Başarıyla Tamamlandı

Radyo Röportaj Kaydı – TRT FM Salzburg Türkiye Günleri 5.10.2010


Son Güncelleme : 2 Mart Perşembe 2017
178