Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi


Akdeniz’de Avrupa Radyoya Taşınıyor

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde 91.3 frekansındaki Üniversite FM’de her Perşembe saat 17:00’da “Akdeniz’de Avrupa” programında Antalyalı dinleyicilerle birlikte olacak. Programın yapımcılığını ve sunuculuğunu İletişim Fakültesi öğrencisi Mühübe Demirbaş üstleniyor. AKVAM Müdürü Doç. Dr. Erol Esen programın bilimsel danışmanlığını yapıyor.

“Akdeniz’de Avrupa” ismiyle yayınlanacak programın bir haftasında Türkiye gündeminde öne çıkan Avrupa bütünleşmesi ve Türkiye AB ilişkileri üzerine haberlerden derlenen özetlere yer verilecek. Hemen ardından AKVAM Müdür’ü Doç. Dr. Erol Esen haftanın güncel konusu hakkında bilgilendirme yapacak. 28 Şubat’ta ilk kez yayınlanacak haber programının seçilen konusu: “Şangay mı AB’mi?”

Onu takip eden haftada ise “Akdeniz’de Avrupa” programı ekibi sözü Antalya ve Akdeniz Bölgesi’nde Avrupa çalışmaları yapan kurumlara verecek. Kurum temsilcileri programa katılarak, hem faaliyetlerini hem de kendi kurumlarını tanıtacak.

Ayrıca AKVAM Müdürü Doç. Dr. Erol Esen radyo programı çalışması kapsamında Avrupa Birliği projeleri yürüten tüm kurumlara faaliyetlerini aktarmak için programa katılma çağrısında bulunuyor.

Program Takvimi

Akdeniz Üniversitesi

İİB Fakültesi, B Blok

Kampus – ANTALYA

Tel.: 0242-310 1547


Son Güncelleme : 2 Mart Perşembe 2017
178